آخرین قیمت طلا
نرخ طلا در بازار امروز تهران
۰۵/۱۱/۱۳۹۶
قیمت طلا ، قیمت دلار و قیمت سکه امروز
۰۸/۱۱/۱۳۹۶
بهترین کارگاه طلاسازی

کارگاه طلاسازی آماتیس

قیمت روز سکه و طلا

طلاسازی آماتیس

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه ششم بهمن ۱۳۹۶ با کاهش زیادی روبرو شد ولی توانسته روند صعودی خود در هفته گذشته را حفظ نماید.

بر اساس این گزارش اظهارات متناقض مقامات ارشد دولت ترامپ درباره سیاست های امریکا در قبال ارزش دلار سردرگمی زیادی در بازارهای جهانی ایجاد کرده است.

قیمت طلا پس از آن با افت شدیدی روبرو شد که شبکه خبری CNBC به نقل از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که وی خواستار افزایش ارزش دلار است.

این در حالی است که استیون منوچین Steven Mnuchin وزیر دارایی آمریکا پیش از این از کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی دفاع کرده بود.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه ششم بهمن با ۱۰٫۸۰ دلار کاهش معادل ۰٫۸ درصد افت به کمتر از ۱۳۵۲ دلار رسیده است.

البته قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته با رشد ۱٫۴ درصدی روبرو شده است. این برای ششمین بار در ۷ هفته گذشته است که قیمت جهانی طلا با افزایش همراه بوده است.

قیمت طلا معمولا رابطه معکوسی با ارزش دلار آمریکا دارد. وزیر دارایی آمریکا پیش از این گفته است که کاهش ارزش دلار به نفع قدرت رقابت تجاری آمریکا خواهد بود. این مساله موجب شد تا قیمت جهانی هر اونس طلا روز چهارشنبه تا سطح ۱۳۶۲ دلار افزایش پیدا کند.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، اظهارات متناقض مقام های آمریکایی درباره ارزش دلار می تواند موجب سردرگمی بازارهای بین المللی شود. البته با توجه به روند نزولی ارزش دلار در یک سال گذشته به نظر می رسد ارزش دلار طی ماه های آینده نیز روندی نزولی داشته باشد.

شاخص ارزش دلار نیز با ۰٫۶ درصد کاهش به کمتر از ۸۸٫۹۰ واحد رسیده است.بانک مرکزی اروپا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را تغییر ندهد.

1 Comment

  1. مهران گفت:

    قیمت روز طلا رو هم توی سایتتون بذارید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الان بخرید